King Djoser’s Step Pyramid opens to visit

Posted on

14 yıllık restorasyondan sonra , Djoser kralı Step Piramit 5 Mart Perşembe günü bugün açıldı. Eski Eserler ve Turizm Bakanı Khaled El-Enany, Saqqara’nın büyük nekropolündeki yeniden açılış töreni sırasında ” Restorasyondan sonra, bugün Mısır’da duran en eski piramit ve dünyanın ilk tam inşa edilmiş taş binası.

1992 depremi piramidin iç yapısına ciddi zarar verdi. Bu nedenle, 14 yıl süren ve birçok zorlukla devam eden restorasyon çalışmaları 2006 yılında başladı. Aslında, 2011 yılında çalışma devrim tarafından kesintiye uğradı ve 2013’ten sonra başarısız olduktan sonra Mısır STK’ları ve UNESCO uzmanları ile anlaşmazlıklar ortaya çıktı. iş yaparken UNESCO standartlarına uymak.

The Step Pyramid dates back to 2700 BC. and by the architect Imhotep as the burial place of King Djoser, the second ruler of the III dynasty. Initial restorations in ancient times VII or VI BC. when some wooden beams are installed to support the ceiling.

As Prime Minister Mostafa Madbouli said during the opening ceremony of the Pyramid in Gradoni, the recently completed restoration is part of a series of important projects launched by the Egyptian government: “We are working hard to build a new Egypt (…) and the restoration of our heritage is our top priority.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *